wit1

Tril, dünyanın en yumuşak pikesi...

Herkes yazın rahat uyumak ister. Ama bu sıcaklarda mümkün mü?

Hepimizin terden ve sıcaktan uyuyamadığı, üzerimizdeki pike, çarşaf veya nevresimin battığı, giderek daha çok terlettiği geceler olmuştur. İşin kötüsü bu gecelerin sayısı daha da artacak.

Global ısınma yazlık uyku alışkanlıklarımızı değiştirmeye sebep oluyor. Internette “rekor sıcaklık” cümlesini taradığınızda, son 5-10 yılda tüm dünyadan gelen rekor sıcaklık haberleri ile şoka uğruyoruz. Yani artık eski uyku ürünlerimiz yeni sıcaklarla baş edecek gibi değil.

wit2

Tril günlük hayatımızdan esinle tasarlandı.

Nasıl ki; resmi toplantılara jilet gibi gömlek, ceket, ütülü pantolon giyeriz ve onlar da bizi sıkar, terletir; eve döndüğümüzde, hemen penye tişört, pamuklu şort giyeriz; işte Tril ile uyumak, örme kumaşların rahatlığını, yatağınıza taşımaktır. Neden ceket, pantolon benzeri sert dokuma kumaştan yapılmış şeylerle uyuyoruz ki? Sebebi ilginç ama gerçek!

Yaz gecelerinde tiril tiril uyumak, klimadan tasarruf eden çevreci bir ürün tanımak isterseniz, yepyeni ev tekstili, yazlık Tril’i tanıtalım!

wit3

Tril nedir?

Yeni pikeniz Tril; global ısınma etkilerinin giderek daha çok hissedildiği günümüzde; çevreci bir anlayış, teknik kumaş özellikleri ve yenilikçi (inovatif) Türk tekstil birikiminin sonucudur. Sıcak havalarda uyku kalitemizi bozan; ter, nem, klima rahatsızlıkları gibi olumsuz etkileri ortadan kaldıran yeni yazlık uyku ürünüdür.

Tril; yeni nesil pikedir.

wit3-1

Eski pikeler, çarşaf ve nevresimler neden iyi uyku ürünleri değil?

Eski pikeler dokumadır, iplikleri de, kumaşı da serttir. Dokuma makinelerinin yıpratıcı işlemlerine dayanması ve kopmaması için sık, yüksek bükümlü, hatta mumlu ipliklerle üretilir.

Bu sertliği hiçbir yumuşatıcı değiştiremez.

Nefes alacak gözeneklere sahip değildir, sık dokuludur,

Teri yeteri kadar çekmez, hatta iter.

Vücut ısısını baskılayarak terletir.

Sıcaktan bunaltır, uykunun bölünmesine neden olur.

trilKiyaslama

Eski Pikeler

Eski pikelerin kolalı gibi duran beyaz kumaşı, boyalı baskılar yapılarak iyice nefes almaz ve ağır hale gelir. Dekoratif olması için yapılan ancak çocukların “Anne bu batıyor!” dediği, ısrarla üzerinden attığı eski pikeler, aslında sadece yatak örtüsüdür ve ne çarşaflar, ne de nevresimler, malesef artık kaliteli uyku ürünleri değildir.

Mevcut pikeler; vücut ısısı yüksek erkek kullanıcıları daha da çok terletiyor, Bambu elyafı gibi, serinlik veren alternatifleri sunamıyor. Kadın ve çocukların ise tenini tahriş eden, iz yapan sert dokusu ile cilt dostu olamıyor.

Resimlerde gördüğünüz eski pike kumaşınız ile Pamuklu Tril ve Bambu Tril’in büyüklükleri aynıdır. Dokuma pike nasıl dik, köşeli ve sert duruyorsa, Pamuklu örme Tril o kadar yumuşak ve dökümlü, Bambu örme Tril ise tüy gibi hafif durur. Her iki Tril’de bulunduğu yüzeyin şeklini alır.

wit4

Tril'in üstün özellikleri hakkında merak edilenler:

Tril ile rahat uyuyacak mıyım?

Dünyanın en yumuşak pikesi” sloganının hakkını veriyoruz. Tril için yumuşak, serinlik hissi veren en kaliteli penye pamuk ve bambu örme iplikleri kullanıldı.

Tril’e dokunur dokunmaz yumuşaklığını, nefes alan gözenekli desen yapısını hissedersiniz; ilk kullanışta yaşayacağınız uyku deneyiminin vazgeçilmez olacağına inanıyoruz.

Tril adı nereden geliyor?

Tril, klasik ev tekstili ürünleri arasına katılacak ve patent bekleyen ilk Türk tasarımı örme pikedir. Hafif, yumuşak ve dökümlü kumaşları tarif eden “tiril tiril” deyiminden gelir.

wit1

Tril'in çevreci özellikleri neler?

Tril, arıtma tesisleri ile çevreye zarar vermeyen, kanserojen kimyasallar içermeyen üretim süreçlerinden geçerek “Oeko-tex” Avrupa kalite standartları ile belgeli tesislerde üretilir.

Daha az klima, daha az deterjan ve su gerektirir, enerji tasarrufu sağlar. Sık ütü gerektirmez, hafifliğinden dolayı lojistik avantaja sahiptir. Yumuşatıcıların kokusunu daha uzun süre taşır.

Diğer üstün özellikler:

Medical özellikler:

Uyku bozukluğu kliniklerinin; uyku sorunları yaşayan kişilerde kullanabileceği; Tril Yastık Kılıfı ile rahatlatıcı özelliği olan bir set üründür. Bu konuda Alman Hohenstein Institute aracılığı ile “Skin Friendly – Skin Sensorial Comfort Vote” testi için çalışmalar devam etmektedir.

Kozmetik özellikleri:

Sert yüzeyli, dokuma kumaştan mamul pikeler, yastık kılıfları, kadınların cildini tahriş eder, iz bırakır. Oysa Tril ve Tril Yastık Kılıfı, yumuşak yüzeylidir, nefes alır; cildinizin genç ve diri kalmasını sağlar. Tril Yastık Kılıfının akordeon kanallı yapısı, içinde barındırdığı hava ile cildin nefes almasını sağlar, dinlendirir ve yüz hatlarını yumuşatmaya yardımcı olur.

Nano-teknoloji Lavanta koku apresi yapılan Tril hem rahatlatıcı, hem de Lavantanın afrodizyak etkisine sahiptir.

wit2

Tril’in ambalajı:

Tril’in çevreci ambalajı sıcak yaz günlerinde sizi ferahlatacak bir yelpaze şekilde tasarlandı. Logomuz olan tüy, size kendinizi saraylı gibi hissettirecek. Umarız memnun kalırsınız.

Eski Dokuma Pike Gerçekleri:

Bunca yaz neden yatak örtüsü (yatağın üzerini örtmek için kullanılan örtü) ile uyumaya çalıştık.

Aslında tamamı dokumacı olan köklü ev tekstili firmalarının bunda bir suçu yok. Onlar fabrikalarında üretiklerini sunuyor. Fakat daha önce bahsettiğimiz gibi, global ısınmanın yarattığı bir durum var.

Sonuçta Tril; dokuma kumaş sektörünün ev tekstili hegemonyasına, örme kumaş sektörü içinden yapılmış çaprazlama (crossover) bir üründür. Bu anlamda yenilikçi, inovatiftir. Israrla dokuma kumaştan yapılan ürünleri sorgulayan; sert, dayanıklı, ucuz ama bir o kadar da rahatsız eski pikelere alternatif olarak üretilmiştir.

Rahat, yumuşak, serin ve giderek kıymeti anlaşılan kaliteli uyku fikrinden yola çıkan Tril, kendine has örme kumaşı ile bu yüzden benzersizdir. Elbette aynı kumaştan milyonlarca metre dokuyanlar kadar ucuz bir ürün yapmak şimdilik mümkün değil, ancak bir de şu açıdan bakın:

İşe, okula, antremana erken gidip, geç dönmek yüzünden uykuya hasret kalınan günlerde,
köprü tamiratları ve kazaların, uykuları alt üst ettiği büyük şehirlerde,
keyifle uzatılan sohbetlerin, uyku süresini kısalttığı sıcak yaz gecelerinde,
bir noktadan diğerine gezmenin güzel ama yorucu olduğu seyahatlerde,
klima yüzünden boğaz ağrısı, kas tutulmaları ile geçirdiğimiz kısa tatilde,

Kaliteli, sağlıklı bir uykunun değeri ne ile ölçülebilir?

İşte bu yüzden Tril, yeni pikedir.
hatta, işte pike budur…