Tril

The world’s softest summer throw

Başlangıç » Tril Nedir Sayfaları » Hikayesi

Hikayesi

İstanbul’un buram buram yandığı; klimaya rağmen eski pikemle terden uyuyamadığım gece; yumuşak, nefes alan ve terletmeyen yeni bir pikeye ihtiyaç duydum. Çevremde de kimse pikesinden, çarşaf veya nevresim kullanmaktan memnun değildi.

Yıllardır örme tekstil sektörünün içindeyim; mevcut dokuma pikelerin, çarşafların; bizim örme kumaşların rahatlığı ve yumuşaklığı ile boy ölçüşemeyeceğini biliyordum. Zaten araştırınca, dokuma pike kumaşın aslında “yatak örtüsü” olduğunu gördük. Ne teknik açıdan, ne de doğal olarak tenimize uygun olmayan bu ürünlerle sağlıklı bir yaz uykusu mümkün değildi. İşte Tril, bu sorunu çözmek üzere tasarlanan yepyeni bir uyku ürünüdür.

İlk numunelerimiz, aile, çevre ve bazı profesyonel otel yöneticileri tarafından çok beğenildi. Hatta 2013 yazı için bütçelendi. Pikemizin dayanıklılığını, kalitesini Alman Hohenstein Institute akreditasyonlu boyahanemizde ve (İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Laboratuvarında) test ettirdik. Sonuçlar iyi çıkınca ticari bir ürün yapmaya karar verdik.

Copyright 2012 - 2013. All rights reserved.